E-poe moodulite arendus

E-poodidel on väga palju erinevaid mooduleid. Mõned nendest on tasuta, mõned on tasulised. Peale põhimoodulite on veebipoodides üsna levinud klienditoe ja suhtlusmoodulid, parandades kliendikogemust.

Lisaks levinud makselahendustele ja kohaletoimetamisele on populaarsed ka igasugused turundus- ja kampaaniate moodulid. Samuti tehakse e-poodidele mitmeid automatiseeritud tegevusi. Mugavust lisavad ka mitmesugused mobiiliäpid, mille abil saab oste monitoorida.

E-poe moodulite arenduse pidepunktid

  • Juba valmis tehtud, tasuta ja tasuliste moodulite puhul tasub silmas pidada, kas moodul on arendatud korralikult. Kas sellele moodulile tehakse perioodiliselt uuendusi, kas see ühildub ettevõtte e-poe platvormiga ning kas see moodul on jätkusuutlik. Kui ei ole, siis tasub endal arendada.

01

Läbimõeldud moodulite valikud

Veebipoodide moodulite ümber on tehtud eraldi ärisektor. Mitmesuguseid mooduleid arendatakse veebipoodidele palju ning neid on saadaval nii tasuta versioone kui ka tasulisi. Iga mooduli puhul, mida oma e-poe tarkvarale integreerida, peaks selgelt mõistma, kas seda on vaja. Kui moodul ei sobi või moodulid on jäänud kaksutamata, siis tasub need e-poe küljest eemaldada. Sellega aitab e-poe halduse partner.

02

Arendusse panustamine

E-pood vajab oluliselt rohkem arendamist ja uuendamist kui üks tavalisem ettevõtte tutvustav koduleht. Et konkurentide kõrval silma paista ning tehnoloogiliste uuenduste ja trendidega kaasas käia, siis tasub panustada e-poe arendusse. Mitmesuguste moodulite abil on võimalik müüki kasvatada: SEO, ostuprotsesside optimeerimine, kiirus, kasutusmugavus, klienditugi, targad lisamüügid, järelkommunikatsioon jms.

03

Uuendused ja monitooring

Veebipood on tundlikum, kui üks tavaline ettevõtet tutvustav staatiline koduleht. Pidev monitooring ja uuendamine aitab ära hoida kaaperdamisi ja muid turvaauke, kliendiandmete leket, mitmeid tõrkeid ostuprotsessides jms. Veebipoe omanikul peaks tingimata olema usaldusväärne ja võimekas e-poe arenduse partner, kes on igapäevaselt alati olemas.

Veebipoe moodulite arenduse protsess

Analüüs

Analüüsi etapis hindame ettevõtte vajadusi, kliendikäitumist ja turutrende, et määratleda mooduli eesmärgid, funktsionaalsused ja nõuded.

01

Arendus ja seadistus

Kui olemas on juba valmislahendus, siis piisab selle seadistusest. Kui sobivat valmislahendust ei  eksisteeri, siis arenduse etapis arendame ja seadistame valitud funktsionaalsused vastavalt analüüsietapis kindlaks tehtud nõuetele.

02

Monitooring

Monitoorimise etapis jälgime mooduli toimivust ja kasutajate tagasisidet reaalajas, et tuvastada ja lahendada võimalikud probleemid ning optimeerida mooduli jõudlust ja kasutajakogemust.

03

Põnevaid fakte e-poodide kohta

IKEA augmenteeritud reaalsus

IKEA on arendanud augmenteeritud reaalsuse (AR) rakenduse, mis võimaldab kasutajatel näha, kuidas mööbel sobiks nende enda kodudesse enne ostu sooritamist. Kasutades lihtsalt oma nutitelefoni kaamerat, saavad kliendid valida IKEA mööbli ja näha reaalajas, kuidas see nende ruumis välja näeks, mis aitab oluliselt kaasa ostuotsuse tegemisel.

Amazoni “Anticipatory Shipping”

Amazon on patenteerinud tehnoloogia nimega “Anticipatory Shipping“, mis ennustab, mida klient võib tulevikus osta, ja saadab tooteid ette lähimasse logistikakeskusesse enne, kui klient on ostu sooritanud. See põhineb klientide varasemal ostuajalool, otsingutel ja sirvimiskäitumisel, eesmärgiga vähendada tarneaegu ja parandada kliendikogemust.

Nike’i virtuaalne tossuproov

Nike on loonud virtuaalse proovikabiini, mis võimaldab kasutajatel proovida jalanõusid virtuaalselt, kasutades liitreaalsuse tehnoloogiat. Kasutajad saavad oma mobiilseadme kaamera abil vaadata, kuidas erinevad tossud nende jalas välja näevad, mis muudab online-jalanõude ostu palju interaktiivsemaks ja isikupärasemaks.