Kodulehe disain

Mida silmas pidada kodulehe disaini puhul? Ettevõtte uue kodulehe disainimisel, on esmatähtis kasutajakogemus. See hõlmab endas intuitiivset veebilehel liiklemist, kiiret laadimisaega, selget ja kaasahaaravat sisu ning mobiilisõbralikkust.

Kodulehe disaini 3 reeglit

  • Parima tulemuseni jõudmiseks usalda disainerit, kuula spetsialiste ja tee koostööd. Oma isikliku maitse liigne pealesurumine on 99% juhtudest viinud kehvemate tulemusteni.

01

Selgus ennekõike

Kodulehe disain peab olema intuitiivne ja lihtsasti navigeeritav, tagamaks, et külastajad leiavad vajaliku info kiiresti ja vaevata. Ülekoormatud lehed või keeruline navigatsioon võivad külastajaid eemale peletada. Seetõttu tuleks keskenduda selgele paigutusele, loogilisele menüüstruktuurile ja olulise info esiletõstmisele.

02

Mobiilisõbralikkus on kohustuslik

Tänapäeval toimub suur osa veebiliiklusest mobiilseadmete kaudu, mistõttu on hädavajalik, et kodulehe disain oleks mobiilisõbralik. See tähendab, et veebileht kohandub automaatselt erinevate ekraanisuuruste ja seadmetega, tagades sujuva kasutuskogemuse. Mobiilisõbralikkus mõjutab ka otsingumootorite paremusjärjestust, mõjutades veebilehe nähtavust.

03

Brändi järjepidevus

Kodulehe disain peab olema kooskõlas ettevõtte brändi identiteediga, kasutades äratuntavaid värve, logosid ja kirjastiile. See aitab tugevdada brändi tuntust ja usaldusväärsust külastajate silmis. Järjepidevus disainis loob professionaalse mulje ja aitab külastajatel ettevõtet paremini meelde jätta ja ära tunda erinevatel platvormidel.

Kodulehe disaini protsess

Analüüs

Jagame ideid, mõtteid, kogume materjali. Vajadusel turu, sihtgrupi ja konkurentide analüüs, et mõista, milline disain kõnetab kõige paremini ettevõtte sihtrühma.

01

Kavand

Disaini kavandi etapis valime värviskeemid, fondid ja muud graafilised elemendid. Loome brändikuvandiga kooskõlas oleva kavandi. Tihti piisab vaid avalehe kavandist.

02

Tagasiside

Pärast esialgse kujunduse loomist kogume tagasisidet (vahel ka valitud sihtrühmalt), mille põhjal teeme vajalikud täiendused ja parandused, enne lõpliku disaini valmimist.

03

Põnevaid fakte disaini kohta

Maailma esimene veebileht on endiselt olemas

Maailma esimene veebileht, mille lõi Tim Berners-Lee CERNis, avaldati 6. augustil 1991. See oli pühendatud World Wide Web projekti informatsioonile ja on tänaseni kättesaadav. Põnev ajalooline reliikvia, mis demonstreerib tagasihoidlikke algusi, millest kaasaegne veeb on välja kasvanud.

“Above the fold” pärineb ajalehekujundusest

Veebidisaini kontseptsioon “above the fold” ehk “üle voltimiskoha”, mis viitab sisule, mis on nähtav enne kui kasutaja hakkab allapoole kerima, on pärit ajalehetööstusest. Ajalehtedes paigutatakse kõige olulisemad lood paberi füüsilise voltimiskoha kohale – nii et need püüaksid lugeja pilku. Veebidisainerid on selle põhimõtte omaks võtnud, et peamised sõnumid ja üleskutsed tegutsemiseks oleksid kohe nähtavad.

Värvipsühholoogial on oluline roll

Värvid avaldavad sügavat mõju kasutaja tajule ja sellele, kuidas nad veebilehte tarbivad. Erinevad värvid kutsuvad esile emotsioone ja tegevusi. Näiteks sinine tihti esindab usaldust ja turvalisust, mistõttu seda kasutatakse sageli pankade ja sotsiaalmeedia platvormide poolt. Punane seevastu võib tekitada kiireloomulisuse või erutuse tunde, muutes selle populaarseks valikuks lõpumüükide puhul, otsuste kiiremaks tegemiseks.