Kontode profiilide kujundus

Kas ettevõtte Facebook, Instagrami, LinkedIn kontod on korras? Lisaks kodulehe kujundusele ja veebiarendusele pakume ettevõtetele ka erinevate profiilide haldusteenust. Sellega on kogu ettevõtte kuvand igas kanalis kooskõlas brändi identiteediga.

Teeme profiilid korda

  • Ühel keskmisel ettevõttel on peale veebilehe veel 5 erinevat kanalit, kus oma toodet ja teenust kuvab (Instagram, LinkedIn, Facebook, YouTube, Google). On ettevõtteid, kellel on 20 kanalit. Piinlik on siis, kui need kontod on aegunud ja uuendamata.

01

Google profiil

Kas tead, milline näeb välja sinu ettevõtte profiil Google otsingus? Google Profile Manager võimaldab hoida sinu ettevõtte Google profiili aktuaalsena. On hea ära kasutada võimalust, millist infot sinu ettevõtte kohta Google otsingus kuvatakse.

02

Sotsiaalmeedia profiilid

Mõnel ettevõttel on profiile rohkem, mõnel vähem. Sotsiaalmeedia kanalid muudavad üsna tihti oma platvormi disaini, millega muutuvad ka profiili elemendid (foto, taustad jms). Aitame ettevõtete profiile hallata, et nad näeksid välja alati kaasaegsed ja korrektsed.

03

Kataloogide profiilid

Mitmed SaaS ettevõtted on teinud oma toodete või teenuste tutvustamiseks profiilid erinevatesse registritesse. Tuntumad nendest on G2, TrustPilot, Capterra. Sarnaseid platvorme on väga palju ning just selliste profiilide haldamisele pakume samuti tugiteenust.

04

Suhtluskanalite profiilid

Üks levinumaid suhtluskanaleid igale ettevõttele on uudiskiri. Meil on kogemusi enamlevinud uudiskirjade platvormidega nagu kodumaine Smaily ning maailmakuulsad MailChimp, ActiveCampaign, Apollo jms. Teeme ettevõtte uudiskirjade põhjad ilusaks ja tehniliselt korrektseks.

Muudatusi vajavad elemendid

Fotod ja pildid

Värskendame kõikides kanalites profiilipildid ja ettevõtet tutvustavad fotod, et need oleksid aktuaalsed ja hea kvaliteediga.

01

Kirjeldused ja kontaktid

Kõige enam on levinud olukord, kus veebilehel on ainukesena ajakohane info, aga paljudes muudes kohtades on info aegunud või täiesti mitterelevantne.

02

Tehnilised vead

Levinud on ka olukord, kus info muutumisel on läinud tehniliselt midagi katki. Ühes kohas ei tööta kontaktivorm, teises kohas on uudiskirjaga liitumine katki jms.

03

Põnevaid fakte e-kanalite kohta

Ülikooliprojekt Facebook

Facebook käivitati 2004. aastal Harvardi ülikooli ühiselamu toas ja oli algselt mõeldud ainult Harvardi üliõpilastele. See kasvas kiiresti ja laienes ka teistele ülikoolidele, enne kui avati üldsusele 2006. aastal, muutudes kiiresti üheks kõige mõjukamaks sotsiaalmeedia platvormiks maailmas. Facebooki fenomenaalne kasv näitas, kuidas ülikooliprojekt võib muutuda globaalseks ettevõtteks, mis mõjutab miljardite inimeste suhtlust.

Twitteri esimene säuts

Twitter ei ole Eestis küll populaarne, aga põnev on teada, et Twitter, mis käivitati 2006. aastal, sai alguse kui sisemine suhtlusvahend ettevõtte Odeo töötajatele. Selle asutaja Jack Dorsey postitas platvormil esimese säutsu 21. märtsil 2006, mis lihtsalt ütles: “just setting up my twttr“. Algselt mõeldud lühisõnumite saatmise sarnaseks teenuseks, on Twitter kasvanud oluliseks globaalseks suhtlus- ja informatsioonivahetuse platvormiks, mõjutades poliitikat, meediat ja ühiskondlikke liikumisi.

YouTube’i esimene video

YouTube’i esimene video, “Me at the zoo“, laeti üles 23. aprillil 2005, kus kaasasutaja Jawed Karim räägib kaamera ees elevandist. Algselt loodud videote jagamise platvormina sõprade vahel, on YouTube kasvanud maailma suurimaks videote jagamise veebisaidiks, kus iga päev vaadatakse miljardeid tunde video sisu. YouTube’i lugu on näide sellest, kuidas lihtne idee võib muuta meedia tarbimise viisi kogu maailmas.